Przejdź do treści

Obchody 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce

Obchody 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce

W dniu 14.11.19 r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbyła się uroczystość obchodów 100- lecia Służb Sanitarnych.

Z tej okazji dokonano wręczenia medali za zasługi dla ochrony zdrowia pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarnej w Pruszkowie oraz Granicznej Stacji Sanitarnej w Warszawie.

Wyżej wymienione odznaczenia wręczali Pan Jarosław Chmielewski –Dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Pan Krzysztof Skórczewski –Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Pozostali pracownicy otrzymali odznaczenia i dyplomy za długoletnią prace, które były wręczane przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie oraz Członków Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

W części merytorycznej   Pan Krzysztof Skórczewski –Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przedstawił wykład dotyczący historii Służb Sanitarnych w Polsce a Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie przekazał Staroście Powiatu Pruszkowskiego symboliczną statuetkę w podziękowaniu za wieloletnią i dobrą współpracę na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców.

Starosta Powiatu Pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza serdecznie podziękował pracownikom PSSE w Pruszkowie za służbę na rzecz wszystkich mieszkańców powiatu pruszkowskiego oraz realizację zadań nadzorowych, profilaktycznych i edukacyjnych.

 

 

 

 

Wróć